سفرنامه مشهد

11

بهمن
1399

سفرنامه مشهد

ارسال شده توسط: صالح عباس پور/ 236 0

با توجه به تعطیلات آخر هفته تصمیم گرفتیم سفری چند روزه به شهر مشهد داشته باشیم. همیشه از کودکی تورهای تفریحی مشهد را دوست داشتم. بلیط هواپیما تهیه کردیم، به نظرم بهترین وسیله برای رفتن به مشهد هواپیما است چون نزدیک دو ساعت در راه هستیم و نکته ی بعد هم فرودگاه تمیز و زیبای مشهد است که من واقعا دوستش دارم…
اگر علاقه‌مند هستید با ماجرای سفر من بیشتر آشنا شوید در ادامه با مستر هتل همراه باشید.

 

روز اول | خرید بلیط هواپیمای مشهد

چند وقتی بود که تصمیم داشتیم به مشهد سفر کنیم اما به خاطر مشغله کاری زمان کافی برای سفر نداشتیم. بالاخره آن تعطیلات آخر هفته فرصت مناسبی برای من و خانواده ام بود. به همین دلیل تصمیم گرفتیم که با هواپیما به مشهد سفر کنیم که زمان کمتری را در راه باشیم. بلیط هواپیما تهیه کردیم، به نظرم بهترین وسیله برای رفتن به مشهد هواپیما است چون نزدیک دو ساعت در راه هستیم و نکته ی بعد هم فرودگاه مشهد واقعا تمیز و زیبا هست که من دوستش دارم؛ مخصوصا ستون‌های طلایی و زیبایش. با تاکسی‌های مشهد به هتل  رفتیم ما معمولا برای اقامت هتل قدس مشهد را انتخاب می‌کنیم چون هم نزدیک حرم است و هم اینکه قیمت مناسبی دارد و از همه مهم تر تمیز هم است. اتاق را بدون معطلی به ما تحویل دادند. وسایل را گذاشتیم و بعد از کمی استراحت به سمت حرم حرکت کردیم.

روز اول | زیارت و تفریح

حرم همیشه برایم جذاب‌ترین جای شهر مشهد است. پنجره فولاد، مسجد گوهر شاد، صحن انقلاب (عتیق)، صحن جمهوری، صحن نقاره خانه، صحن قدس، صحن آزادی و صحن هدایت و بقیه قسمت های حرم حال و هوایی خاصی دارند. گویا آنجا آرامش کامل است و معماری قسمت های مختلف حرم واقعا دیدنی‌ست. اینکه بین این همه معماری های عجیب شهری می توانم معماری ایرانی را ببینم واقعا خوشحال هستم. بعد از زیارت حرم امام رضا (ع) تصمیم گرفتیم تا کمی در شهر بگردیم چون دفعات قبل که به مشهد رفته بودیم همیشه زمان کافی برای رفتن به جاهای دینی شهر مشهد را نداشتیم. بعد از ناهار به طرقبه رفتیم، منطقه ای ییلاقی که 18 کیلومتر با مشهد فاصله دارد با آب و هوای لطیف، رستوران‌های متنوع، رودخانه، فروشگاه و باغهای میوه. برای ناهار شیشلیک، غذای مشهور مشهد را در یکی از رستورانهای طرقبه خوردیم. بعد از ناهار برای اینکه از سنگینی غذا کم کنیم، تصمیم گرفتیم کمی قدم بزنیم و چه چیزی بهتر از در کوچه پس کوچه های طرقبه.
عصر آن روز در راه بازگشت به چالیدره رفتیم، چالیدره یکی از دره‌های فرعی طرقبه است. اطراف آن پر از آلاچیق های زیبا بود. کمی قایق سواری کردیم و بعد از آن سوار تله کابین شدیم و برگشتیم. برای شام به رستوران برادران کریم رفتیم البته همسرم ترجیح می‌داد که به رستوران معین درباری یا باغ سالار برویم.
حتما شما هم از حجم فعالیت روز اول ما شگفت زده شدید اما چون ساعت ورودمان به مشهد خوب بود و هتل قدس مشهد حدود 30 ثانیه تا حرم فاصله دارد زمان کافی برای همه‌ی این کارها داشتیم. البته این نکته را در نظر بگیرید که من خیلی برای این سفر ذوق داشتم.

 

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید